Archív noviniek:

1.9.2011 Na stránke YouTube pribudli dve nové videá. Jedným je Keď sme sa lúčili z koncertu U červeného raka, druhé je pôvodné video k pesničke Poštár.

6.8.2011 Na webovej stránke Jednofázového kvasenia pribudol Blog.

30.7.2011 Reláciu Kaleidoskop (Český rozhlas), odvysielanú dňa 23.7.2011 venoval jej autor, publicista Jan Rejžek, novému CD Bezfázový stav. Záznam relácie aj s ukážkami z nového CD si môžete vypočuť tu.

17.6.2011 Jednofázové kvasenie sa spolu s ďalšími členmi pesničkárskeho združenia Slnovrat zúčastnilo nahrávania CD s pracovným názvom Live in Vila Triquetra. Na CD s jedenástimi skladbami sa objavia doteraz nevydané pesničky - v prípade Jednofázovky to budú Balík, Myšlienky sa predbiehajú v rade, Listujem si v starých knihách a Zrejme máš na mysli.

2.6.2011 Vo svojom bestsellere Sideman sa Fedor Frešo venuje aj svojmu pôsobeniu so združením Slnovrat a s Jednofázovým kvasením. Na rozdiel od iných muzikantov slovenskej hudobnej scény sa výsledkom necítime dotknutí, pretože na to nemáme najmenší dôvod – skôr naopak. Fedor o nás píše veľmi pozitívne a dokonca sa našiel priestor aj pre spoločné fotografie.

13.5.2011 Na stránke YouTube sa objavilo video z brnenského koncertu v Staré Pekárně, v prílohe TV OKO zas fotografia z bratislavského krstu. Jednofázovka bola aj hosťom v relácii Soni Horňákovej Folkfórum.

9.5.2011 Jednofázové kvasenie bolo hosťom v relácii Rádia Proglas (ČR) .

1.5.2011 Takže všetko sa vydarilo tak, ako sme si predstavovali a dokonca aj čosi naviac... Indies Happy Trails vydalo 2CD Bezfázový stav v exkluzívnom digipackovom obale s kompletnou textovou prílohou, prvý krst sa uskutočnil v brnenskom klube Stará Pekárna a druhý, bratislavský, sa odohral za účasti väčšiny hostí a spoluhráčov z alba na domovskej scéne klubu Ticho a spol. Nádherným umeleckým aj ľudským bonusom boli krstní rodičia nášho albumu Soňa Horňáková a Juraj Turtev.

2.3.2011 Na YouTube sa objavil trištvrtehodinový záznam z vystúpenia Jednofázového kvasenia na festivale Klepáč 2011. Vynikajúca akcia, vynikajúci organizátori aj diváci, treba veriť, že prvý ročník nebude zároveň aj posledným.

20.2.2011 Vo februári 2011 sa v Srbsku uskutočnila zahraničná premiéra inscenácie rozprávky Miloša Janouška Alica v zázračnej krajine. Po Duchovplnej rozprávke ( Duhovapuna priča ili Ne dotiči trolove -2004) a Pirátoch (Gusari - 2006) je to už tretia Milošova inscenácia, ktorú uviedlo Slovenské vojvodinské divadlo v Báčskom Petrovci.

11.11.2010 Dušan Valúch a Miloš Janoušek sa textársky podieľali na vzniku naozaj nádhernej knihy výtvarníka a karikaturistu Boba Perneckého Človekopis. Ocitli sa tak vo vyberanej spoločnosti mien ako sú Kornel Földváry, Stano Štepka, Tomáš Janovic, Daniel Hevier, Daniela Kapitáňová, Dušan Dušek, Ján Štrasser a ďalší.